Слабоалкогольні напої: вплив на здоров’я людини

7cdc9178674d9f0179d92e82a8d833d0

Слaбoaлкoгoльні нaпoї нa сьoгoдні дужe пoпулярні, oсoбливo сeрeд мoлoді. Крім тoгo, вoни нe сприймaються суспільствoм як щoсь сeрйoзнe, нa щo вaртo звeрнути увaгу. A цe нeпрaвильнo, aджe вoни принoсять знaчну шкoду oргaнізму, особливо у підлітковому віці. Недаремно у ряді європейських країн поступово забороняють продаж слабоалкогольних напоїв та енергетиків. Чому ж вони такі шкідливі для здоров’я?

До чого призводить вживання слабоалкогольних напоїв?
Перш за все, систематичне вживання слабоалкогольних напоїв провокує появу зайвих кілограмів. Від однієї банки такого напою людина отримує денну дозу калорій. Крім того, в “слабоалкоголці” міститься надзвичайно багато цукру. До цього слід додати, що при засвоєнні калорій, які є у даних напоях, організм не витрачає достатньої кількості енергії, адже вони в рідкому, а не твердому вигляді потрапляють до шлунково-кишкового тракту. Тож якщо ви полюбляєте слабоалкогольні напої, приготуйтеся до появи зайвої ваги.

Коли людина п’є банковий коктейль, вона часто забуває про те, що в ньому міститься алкоголь. Адже в напою приємний смак, аромат, він розслабляє, проте відчуття сп’яніння обов’язково настане після вживання декількох банок. В “слабоалкоголці” зазвичай міститься надзвичайно велика доза кофеїну, яка рівнозначна 3-4 випитим чашкам кави. Результат – колосальне навантаження на серце, яке особливо небезпечна у підлітковому віці.

Слабоалкогольні напої є небезпечними ще й через свій хімічний склад. Крім етанолу в них ще є цукор, безліч консервантів, барвники, підсилювачі смаку, ароматизатори, газ, який посилює всмоктування усього цього організмом. У результаті ця гримуча суміш дуже важко переробляється. Вживання слабоалкогольного напою двічі б’є по здоров’ю: на мозок впливає алкоголь, а на підшлункову залозу цукор, який у великій кількості міститься в кожній банці.

Наркологи стверджують, що зараз все частіше виявляються пацієнти, які страждають на “банковий алкоголізм”. Стійка залежність від слабоалкогольних напоїв формуються у людини за 3-5 років, після чого виникає не лише алкоголізм з усіма його негативними наслідками, а й розвиваються хвороби серця, печінки, нирок.

Ситуація погіршується ще й тим, що коли людина п’є даний напій, вона зазвичай нічого не їсть. А, разом з тим, невисокий процент алкоголю в коктейлі має практично такий же вплив на організм, як і високий, оскільки всмоктування спирту у кров відбувається у разі “слабоалкоголки” набагато швидше.

Не можна окремо не зупинитися на темі консервантів, яких є дуже багато у банкових коктейлях. Вони небезпечні і без алкоголю, а в поєднанні з ним несуть колосальну шкоду здоров’ю людини. Небезпечні “Е” можуть призводити до раку, хвороби Паркінсона, провокують генетичні зміни тощо. Наприклад натрію бензонат Е211, який входить до складу більшості слабоалкогольних напоїв, заборонений до вживання у багатьох європейських країнах.

Отже, систематичне вживання слабоалкогольних напоїв призводить до появи зайвої ваги та ожиріння, розвитку алкогольної залежності та важких, небезпечних хвороб. Особливо небезпечними вони є для підлітків, проте й дорослій людині слід двічі подумати перед тим, як пити такий шкідливий для здоров’я продукт.

Автор: Ольга Купріянова

© Медичний портал Здоров-Інфо 

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.